REJESTRACJA

Tel: 512 069 547
Tel: 091 813 7476

ALERGIA

Alergia jest chorobą cywilizacyjną naszych czasów, a osób na nią cierpiących stale przybywa. W Polsce problem ten dotyczy bardzo często dzieci. Układ odpornościowy organizmu nieprawidłowo reaguje na określone substancje, które traktowane są przez niego jak groźne drobnoustroje. Substancje te, zwane alergenami, są dla wielu osób całkowicie nieszkodliwe, jednak u osób na nie uczulonych wywołują niepożądane reakcje. Tradycyjne metody leczenia alergii opierają się głównie na przyjmowaniu leków antyhistaminowych lub kortykosteroidowych, a w przypadkach ciężkich na immunoterapii alergenowej. Wszystkie te metody często są bardzo długotrwałe i nie przynoszą oczekiwanych skutków.

Testy

Podstawą terapii biorezonansowej jest wcześniejsza diagnostyka, czyli dokładne określenie alergenów oddziałujących na organizm.

Do aparatu BICOM przyłącza się próbkę alergenu, którego odwrócone częstotliwości przekazywane są poprzez specjalną elektrodę do organizmu pacjenta. Terapeuta przeprowadzający test pracuje biotensorem na podstawie którego może określić, czy pacjent jest na dany alergen uczulony i w jakim stopniu czynnik ten obciąża jego organizm. Badanie jest bezdotykowe i bezinwazyjne.
Przed wykonaniem testu należy odstawić leki antyhistaminowe (jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych) i wapno na okres przynajmniej 1 tygodnia. Antybiotyki oraz witaminy nie mają znaczenia przy odczycie alergii.


Test trwa około 10-30 minut. Wynik jest natychmiastowy, bezpośrednio po teście można odczulić jeden alergen. Testowi może poddać się każdy pacjent, bez względu na wiek. Testowanie alergenów powinno rozpocząć się od Testu Podstawowego. Test ten zawiera mieszankę alergenów pyłkowych, pokarmowych, roztoczy, sierści (w sumie 90 alergenów). Wykonanie tego rodzaju testu jako pierwszego pozwala nam spojrzeć szerzej na objawy alergiczne, które mogą być różnorodne. Astma, częste infekcje gardła mogą być powodowane zarówno przez roztocze, jak i alergeny centralne ( b. mleka, jaja, pszenica ). Atopowe zapalenie skóry najczęściej powodują pokarmy, ale winne też mogą być roztocza czy zarodniki pleśni. Testy Pyłkowy czy Konserwantów,  są ważnym dopełnieniem diagnostyki alergii. Jednak badanie alergii zawsze należy zacząć od wykonania testu podstawowego, na bazie którego podejmujemy się odczulania według określonej hierarchii alergenów.


Terapie odczulające

Odczulanie aparatem BICOM polega na wygaszaniu alergenu, a jej celem jest zredukowanie lub całkowita eliminacja biofizykalnych czynników zaburzających. Terapia odczulająca w przypadku każdego pacjenta może przebiegać inaczej. U jednych następuje całkowite odczulenie na dany alergen już po pierwszej wizycie , u innych konieczne jest powtórzenie odczulenia. Odczulanie przy użyciu aparatu Bicom sprawdza się jako główna metoda terapeutyczna oraz jako element wspomagający inne metody.